Titulní obrázek

V červnu se na prvních příčkách v počtu prodaných vozů umístila nejlépe značka Volkswagen

17.červenec 2012

Na německém trhu se v červnu prodalo až 296.722 nových aut. Oproti loňskému červnu je to více jak třicetiprocentní nárust. Zcela na vrcholu, téměř jako každý rok, stojí vozy značky Volkswagen. Na prvních příčkách je samozřejmě Golf, následuje Passat.

Golf měl v červnu 20.365 registrací (6,9% podíl na trhu), Passat pak 7.682 registrací. Třetí místo patřilo ještě v květnu Opelu Astra, ale ten je nyní s 6.667 registrovanými vozy na šesté pozici a bronz získal za červen Mercedes-Benz třídy C, který má 7.531 registrací (v květnu byl pátý a měl 6.959 registrací).

Ovšem vezmeme-li to z druhé strany, tak k největším propadům patří přesun BMW řady 3. Zástupce mnichovské automobilky byl v dubnu na druhém místě, v květnu na čtvrtém místě a v červnu je s 6.176 registrovanými automobily až na deváté pozici. Jméno značky BMW nyní zachraňuje řada 1, která si oproti svému většímu sourozenci naopak polepšila a z květnového sedmnáctého místa skočila až na čtvrtou pozici se 7.361 nově registrovanými vozy.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Špatně si nevedlo v červnu ani modelu Polo, které se posunulo z osmého místa na páté (6.960 registrací). Mezi automobily, které si v červnu oproti květnu polepšily patří i zástupci mladoboleslavské automobilky Škoda. První z nich je Octavia, která se z květnového 16. místa posunula na 12. pozici. Menší Fabia byla v červnu patnáctá, zatímco o měsíc dříve jí v žebříčku patřilo až 23. místo. Německý trh - přehled nejprodávanějších aut (červen 2012)