Titulní obrázek

První předokolka BMW přichází

18.září 2012

Mnichovská automobilka BMW postupně odhaluje nový koncept hybridní předokolky. Z vozu vznikne ekologický crossover řady 1 a 3 GT. Sériový model má mít premiéru již na jaře v Ženevě.

Koncept BMW Active Tourer není nic jiného než budoucí crossover řady 3 GT a možná i řady 1 GT. Vůz je napojen také do zásuvky. Jedná se tedy samozřejmě o plug-in hybrid, což je se dnes velmi časté.

Nový koncept je dlouhý 4350 mm a nabízí poměrně velký rozvor 2670 mm, což slibuje dobrou prostornost a variabilitu interiéru. Pod kapotu BMW namontovalo dopředu nový tříválec na benzín, o kterém jsme už dnes psali. K němu je pak připojen elektromotor s velkými akumulátory, které umožní dojezd asi 20 km jen na elektřinu. Zatímco spalovací motor netradičně pohání přední kola, elektromotor pomáhá zadní nápravě. Svým způsobem je tohle auto čtyřkolka, která má sdružený výkon soustavy až 190 koní. To je slušné číslo, stejně tak zrychlení na stovku pod 8 sekund, maximální rychlost 200 km/h a spotřeba 2,5 litru na 100 km.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

Zajímavostí je i režim ECO PRO, který si řidič zapne tlačítkem na palubní desce. Ten umožňuje odpojit spalovací motor od pohonného ústrojí v rychlostech od 50 do 160 km/h a v rychlostech do 125 km/h ho úplně vypne - tím se sníží spotřeba, ztráty a především to prý pomůže kultivovanosti. Počítejte, že BMW na jaře v Ženevě představí už sériový model, zřejmě označený jako BMW řady 3 GT.