Titulní obrázek

Model BMW X1 bude pozměněn

15.říjen 2012

Na automobilovém trhu je nyní velmi úspěšná aktuální generace BMW X1. Ovšem druhou generaci malého SUV čeká významná změna. Nová platforma umožní pohon předních kol. V roce 2015 se očekává příští X1.

Budoucí X1 má tedy sdílet platformu s generací vozů značky Mini i chystanou řadou 1 Gran Turismo. Ta má být na podzimním autosalonu v Paříži představena ve formě konceptu. Shodné budou hlavně klíčové prvky s novým modelem Mini Countryman.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Pohon na předních kolách je z velmi jednoduchého důvodu, a to kvůli nižším výrobním nákladům a více prostoru uvnitř. Model však bude moci mít pohánění i na všechna kola, díky mezinápravové spojce Haldex. Zařízení bude určené také pro Mini Countryman a hlavně tedy X1. V automobilech s platformou UKL budou motory uloženy příčně, automobilka nepočítá se šestiválcovými motory pro tyto vozy. Pod kapotou budoucí X1 se tak šestiválec neobjeví, počítá se se čtyřválci a možná i s chystaným 1,5litrovým tříválcem.