Titulní obrázek

Mini plánuje stylovou dodávku pro podnikatele

6.říjen 2012

Automobilový trh by měla obohatit značka Mini. Na silnicích totiž bude k vidění nová verze Clubvan, verze určena hlavně pro podnikate. Zvládne převést i menší množství nákladu po městě a je připravena na sebe upoutat pozornost. Designeři tohoto vozu odmítají označení retro, podle jejich slov jde pouze o pokračování designérské linie nastavené původním Mini.

Značka Mini spadající pod křídla bavorského BMW nejprve představila koncept stylové dodávky Clubvan. Nyní na řadu přichází její sériová verze. Vůz jako základ využívá model Clubman. Do nákladového prostoru bude tedy snadný přístup pomocí zadních křídlových dveří. Navíc jsou k dispozici i protisměrně otevírané dveře na straně spolujezdce. Auto je určeno pro dva cestující a náklad.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Do zavazadlového prostoru odděleného mřížkou se vejde celkem 860 litrů zboží, které může vážit až půl tuny. V kufru je navíc k dispozici i několik zásuvek na 12 voltů. Společnost tak nabízí první prémiovou dodávku na trhu. To podtrhuje i fakt, že v zavazadlovém prostoru není nevzhledný plast, ale látka. Auto se tak bude hodit hlavně k převážení drobného zboží, které nešpiní. Mini Clubvan bude k dostání s několika motory. Benzinové verze nabídnou rozpětí výkonu mezi 98 až 122 k, naftová varianta pak bude mít výkon 112 koní. Řadit bude buď manuální, nebo automatická šestistupňová převodovka.