Titulní obrázek

Další svolávací akce, jedná se o BMW X5 a X6

26.říjen 2012

Do servisů se žene další várka vadných vozů. Tentokrát jde o BMW X5 a X6. Vozům může selhat posilovač řízení. Společnost jej nyní kontroluje. Svolávací akce se bude vztahovat na více než 10.370 exemplářů X5 a X6.

Jakmile motor pracuje, může být kvůli vadnému krytu hydraulické převodky řízení vytlačena ven ozubnice. Pokud se tak stane, začne hydraulický olej proudit do měchu. Následně může dojít k poklesu tlaku, což vede k možnému selhání posilovače řízení. 

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

V servisech bude postiženým automobilům vyměněna převodka řízení. Výměna má trvat zhruba dvě hodiny. Modely X5 a X6 byly svolávány do servisů kvůli řízení už v červnu. Z posilovače řízení totiž mohla unikat kapalina. Ta by se mohla dostat na horkého výfukového potrubí, kde by mohla začít hořet. V USA bylo kvůli tomuto problému do servisů svoláno 2.642 X5 a X6.

Se svolávacími akcemi se rozsypal pytel. Dále se jedná o Smart fortwo, zde jsou namontovány špatné pružiny. Subaru v Severní Americe svolává 275 tisíc Foresterů, Volvo model S80 kvůli převodovce, Porsche kvůli světlům 102.000 vozů Cayenne, Škoda 12.700 aut s motorem 2,0 TDI.