Titulní obrázek

BMW zvýší výkon Vašeho dieslového motoru

27.září 2012

Pokud vlastníte vůz automobilky BMW, máme pro Vás dobrou zprávu. V současné době si totiž budete moci nechat zvýšit výkon a samozřejmě i točivý moment svého dieslového motoru. Od společnosti také dostanete plnou tovární záruku.

BMW rozšiřuje "pravomoci" své nově založené divize BMW M Performance o další činnosti. Nyní vám automobilka zcela oficiálně načipuje váš dieselový motor. Prozatím se mluví o úpravě oblíbeného dvoulitrového čtyřválce v modelech BMW 120d, BMW 320d a BMW 520d.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Sériový motor má výkon 184 koní a točivý moment 380 Nm. Oficiální úprava obsahuje nový větší mezichladič a přemapovanou řídící jednotku. Výsledkem je nárůst výkonu na 200 koní a točivého momentu na 420 Nm. Jak vidíte, nárůst není nijak dramatický, protože BMW nechce jinak sériový motor vystavovat nadměrnému zatížení.

Také to je důvod, proč BMW poskytuje na úpravu normální plnou oficiální záruku. Zatímco se čas akcelerace z 0 na 100 km/h zlepší přibližně o sekundu (v závislosti na modelu) a trochu se posune maximální rychlost, podle BMW nemá úprava negativní vliv na spotřebu a emise.

Podrobnější informace chce BMW představit na autosalonu v Paříži, kde prý ukáže celou řadu novinek z programu BMW M Performance Power Kit. Očekávat ale můžeme také nové podvozkové díly, brzdy a aerodynamické doplňky.