Titulní obrázek

BMW 760Li V-12 25 Years Anniversary Edition slaví výročí

18.únor 2013

Již v roce 1987 se poprvé objevil dvanáctiválcový motor pod kapotou BMW řady 7. Výrobce luxusních vozů BMW nyní oslavuje výročí edicí 760Li V-12 25 Years Anniversary Edition. Základem je samozřejmě varianta 760Li. Jde o sedan s prodlouženým rozvorem.

Pokud si pořizujete nové vozidlo nezapomeňte na jeho pojištění. Pojištění vozidla se skládá se zákonného pojištění vozidla, tedy z povinného ručení a z havarijního pojištění vozidla. Informace o typech pojištění, spoluúčastech či připojištěních najdete na specializovaném serveru Srovnávač.cz. Naleznete zde také online kalkulačku povinného ručení.

Vůz je poháněn zážehovým šestilitrovým vidlicovým dvanáctiválcem twin turbo o výkonu 400 kW a točivém momentu 745 Nm. Velký sedan i díky dvanáctiválci pod kapotou zrychlí z 0-100 km/h za 4,5 sekundy, maximální rychlost je elektronicky omezena na 210 km/h. Při zakoupení paketu M Sport však automobil může uhánět až rychlostí 250 km/h. Uvnitř kabiny všech vyrobených vozů edice bude použita kůže Merino v barevném provedení Champagne s prošíváním černou nití, která je součástí nabídky programu BMW Individual.

Černé jsou také panely na palubní desce a na dveřích, stejně tak rohože nebo boční sloupky. Nemůže chybět ani nápis V-12 25 Years Edition vyvedený například na hlavových opěrkách sedaček. Pasažéři na zadních sedadlech se pak mohou zabavit pomocí multimediálního systému s obrazovkami zabudovanými do předních sedaček. Zákazníci si mohou zákazníci naspecifikovat opravdu unikátní automobil, nabídka laků totiž není nějak omezena.

Vůz vznikne pouze v 15 exemplářích, všechny z nich jsou určeny výhradně pro americké zákazníky. Ti se automobilu dočkají na začátku příštího roku. Cena 760Li V-12 25 Years Anniversary Edition činí 159.695 dolarů (zhruba 3,07 milionu korun) včetně poplatku za přepravu. Dvanáctiválcový motor měl objem 4988 cm3 a disponoval výkonem 220 kW a točivým momentem 450 Nm.